RSS Четвер, 02.04.2020, 17:58


Безсалівcька
 загальноосвітня
 школа

 І - ІІІ ступенів


Меню сайту
Новини інтернету

Чи безпечне спілкування через ICQ?

Для чого потрібний антивірус

Міні-чат
Наше опитування
Дайте оцінку нашого сайту
Всього відповідей: 156
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Каталог статтей

Головна » Статті » Мои статьи

12 правил життя

Пітерсон Джордан (р 1962) - висхідна зірка в середовищі читачів правих і консервативних поглядів, можливо - один з видатних філософів сучасності.

Пітерсон - доктор філософії, практикуючий клінічних психолог і психотерапевт. Область його наукові інтереси - психологія аномалії, соціальна психологія і психологія релігійно-ідеологічні переконання.

I. Свобода і примус, або менше золо

Всесвітня популярність до Пітерсон прийшла в 2016 році м, коли він публічно засудив зміни в законодавстві Канади. Ці зміни зобов'язували на території Канади використовувати особливі займенники при зверненні до трансгендерам: наприклад, Чже замість нього або вона.

Як заявив # Пітерсон, змушувати людей використовувати певні слова - це набагато більше зло, ніж випадково зачепити чиїсь почуття невірним зверненням.

Якщо людина хоче, щоб до нього зверталися певним чином - йому досить про це попросити. Якщо людину назвали якось не так - який назвав досить просто вибачитися, і на цьому інцидент буде вичерпаний. Ситуація вирішується без законодавчого примусу. У нас немає необхідності використовувати тоталітарні прийоми там, де люди можуть просто домовитися між собою.

В цьому місці необхідно зробити невеликий відступ. Коли закінчилася Друга Світова Війна, все було гранично просто. Зло - це фашизм. Добро - все, хто проти фашизму. Поступово, цей наратив обросли небезпечний наслідок. Якщо ти проти ідей антифашистів - ти фашист, і ти - поза законом. Тепер будь-яка нечисть, яка вливалася в лівий рух - марксисти, троцькісти, феміністки, мультикультуралісти, екоактивісти і захисники прав ЛГБТ - мали повний імунітет від критичного розбору своїх ідей. Їм всім досить в потрібний момент обізвати опонентів фашистами, щоб переможно згорнути дискусію.

Так і вийшло. Ліві активісти охрестили Пітерсон фашистом. Його лекції регулярно зривалися. Особливо в цьому досягли успіху бодіпозитвні активістки альтернативної зовнішності. Простіше кажучи, страшний і непривабливий в сексуальному плані товстухи. Для НИХ # Пітерсон був аватаром зла: білий професор-чоловік середніх років, який не поспішав грати в нав'язувані прихильниками різноманітність гри.

II. Несподівана популярність

Цькування посилювалася. Але # Пітерсон ігнорував протести і просив того ж від своїх прихильників. Будучи досвідченим психологом, він чудово розумів: якщо завдання акції привернути увагу суспільства, то найстрашніше для протестуючих - це просто не помічати їх.

Тактика виявилася досить ефективною. Протестанти не знайшли підтримки за межами студентських кампусів, не дивлячись на всі старання симпатизують їм лівих ЗМІ. Більш того: якщо позиція протестанти-активісти потонули в потоці аналогічний архіважлива новин, то фігура # Пітерсон і його погляди викликали чималий інтерес.

Абсолютно несподівано для себе, до 2017 р # Пітерсон виявився одним з найбільш популярниху світі спікерів. Його лекції та інтерв'ю на YouTube подивилися десятки мільйонів чоловік. Живі виступи збирали багатотисячні зали.

опулярність серйозно змінила життя  Пітерсон. В результаті, в 2017 р.р. він призупинив клінічну практику, а в 2018 році м - робота в університеті. # Пітерсон багато виступав на телебаченні Канади і США, а у вільний час - писав книгу.

III. Друга книга

Так буває: перша книга, написання якої відняло у # Пітерсон два десятка років, залишилася практично непоміченою, тоді як написана за кілька місяців друга відразу ж стала бестселером.

Безумовно, книга вийшла у вдалий час. Популярність автор був на піку, через що книгу практично не довелося розкручувати. Виникла синергія: популярність автора сприяла продажу книги, а продажу книги - зростання популярності автора.

# Пітерсон назвав книгу «Дванадцять правил життя». Ці правила повинні допомогти відповідально прожити повноцінне життя. Внутрішня сутність цих правил в чомусь схожа на знамениті «Десять заповідей» зі Старого завіту. Можливо, це умисне збіг: аналіз і інтерпретація тексту Біблії - один з улюблених прийомів автора.

Ці правила прості:

1. Стій прямо і розправ плечі. Світ - це жорстоке місце, наповнене стражданнями. Життя - б'є, і не тільки тебе. Деяких - набагато сильніше. Якщо ти зігнешся, якщо ти зламаєшся - тобі не стане від цього легше або простіше. Швидше, ти втратить привабливість для протилежної статі і від тебе відвернуться друзі. До твоїх страждань додасться самотність, адже ніхто не поспішає допомагати опустився людині.

2. Стався до себе, як до когось, кому ти повинен допомагати. Все гранично просто. Якщо не любити себе, то жити стане по-справжньому складно. Багато корисні дії втратять сенс. Недостатня турбота про своє здоров'я і психічний стан рано чи пізно призведе до патової ситуації. Жити як і раніше - більше не під силу, але для змін - потрібні сили, яких немає. Що Залишається? Згадати біблійний принцип: нам потрібно спочатку полюбити себе, а вже потім - свої ближній.

3. Дружіть з тим, хто бажаю тобі добро. Життя занадто коротке, щоб витрачати її на непотрібних і неприємних людей. Не варто оточувати себе негідники. Не варто оточувати себе людьми, які діляться з тобою тільки своїми проблемами. Оточуючи себе корисними і приємними людьми, ти створюєш для себе можливості. Але якщо дружити не з тими - то погана компанія, рано чи пізно, затягне тебе на дно.

4. Порівнюйте себе з собою вчорашнім, а не з іншими людьми. У людей від природи різні можливості і різні здібності. Те, що дається нам з великими труднощами - комусь дається взагалі без праці. Чого б ми не досягли, завжди знайдеться хтось, хто домігся набагато більшого. Порівнювати себе з кимось, не розуміючи, чого їм коштувало їхнє становище - це найпростіший спосіб посіяти в собі невпевненість і розчаруватися в своїх здібностях. Щоб вижити, нам слід стати краще. Стати краще щодо себе, а не когось ще.

5. Не дозволяй своїм дітям робити те, що тебе дратує. Ми любимо за успіхи. Коли люди поводяться негідно, вони дратують нас. Поступово, це роздратування накопичується. І ми починаємо цуратися такі люди. Ми віддаляємося від них. Правда, по відношенню до дітей все інакше. Батькам властиво прощати своїх дітей. Просто тому, що вони - їхні діти. Нерідко навіть у тих випадках, коли прощати дітей не варто. Це недоречне вибачення заохочує погану поведінку, спрямовуючи дитина на невірному шляху. Що явно не має ніякого відношення до належного виконання батьківського обов'язку. Швидше - навпаки. Інші люди не будуть чинити так само, вони не стануть прощати наших дітей просто так. Якщо наші діти будуть дратувати інших людей, інші люди будуть їх уникати. Так що батьківський обов'язок - це навчити свої дітьми подобатися інші люди (або хоча б не дратувати їх). Навряд чи хтось зробить це замість нас. А без цієї навички наші діти будуть приречені на самотність.

6. Перш ніж критикувати світ і інші люди, наведіть лад у своєму домі. Світ - жорстоке місце, і нам властиво скаржитися на це. Більш того, нам властиво прагнути змінити цей світ на краще. Але не варто з цим поспішати. Як це часто буває, найпростіший і витончений відповідь - неправильний. Світ складно потроєний, і перед тим, як пропонувати глобальні рецепти по його порятунку - потрібно розібратися в чомусь простішому. Наприклад, привести в порядок свої думки. Або - навести порядок в своїх оселях.

7. Прагни до того, що важливо (а не до того, що вигідно). Згодом, цінність схильна змінюватися. Якщо щось добре для нас сьогодні, зовсім не факт, що це буде добре для нас і завтра. Сьогоднішні страждання вже завтра можуть стати джерелом відчутно більшого блага. Слідом за сьогоднішнім бенкет вже завтра може прийти похмілля. Що відрізняє дитина від дорослого? Дитина хоче отримати все і відразу. А нездатність чекати або планувати - це ознаки інфантильною особистості. Дорослий поводиться інакше. Подорослішати - це навчитися комплексно оцінювати будь-який вчинок і будь-яку ситуацію з урахуванням всіх істотних чинників.

8. Говори правду або хоча б не бреши. Нам природно прагнути зробити своє життя простіше. Саме з цієї причини ми брешемо. Чесна відповідь - це відповідальність і наслідки. Так що вдале брехня - це спроба хоча б частково били від їх тягаря. Але чи так це? Нерідко все з точністю навпаки. Те, що нам здається простим і легким зараз - завтра обернеться тяжкими наслідками. А то, що сьогодні вимагає від нас хоч трохи сміливості і зусиль - завтра принесе плоди. Неможливо зробити своє життя простіше систематично уникаючи відповідальності. Але можна свій гідну поведінку загартувати свій характер і розташувати до себе, що оточує.

9. Коли слухаєте когось, допустите, що він може сказати те, чого не знаєте ви. Людський розум обмежений. Серед нас немає тих, хто знає все про все. Ми не знаємо відповіді на більшість тривожних нас питань. І якщо ми хочемо відповіді, то нам варто прислухатися до тих, хто знає більше. Якщо людина вирішила заговорити з нами, то, можливо, йому є що нам сказати. І навіть якщо ця людина не говорить нічого важливого, нам все одно варто спробувати його вислухати. Цілком можливо, що розповідаючи нам щось, ця людина намагається привести свою свідомість в порядок і знайти відповідь на тривожний його питання. Важливий не тільки для нього, а й для нас.

10. Нехай твої слова будуть точними. Мова - це інструмент, завдання якого - допомогти нам взаємодіяти з оточуючими. Чим точніше наша мова, тим ефективніше нашу взаємодію. Правда, це коштує певних зусиль. Щоб говорити точно, необхідно ясно мислити. Потрібно розібратися в собі. Це не завжди просто. Нам властиво насолоджуватися ілюзією знання про те, як все влаштовано. Але варто хоча б чомусь піти не так, як всі розсипається на наших очах. У такі моменти нам особливо потрібна точність мови і ясність думок, адже інакше нам не склеїти уламки старого світу в новий.

11. Не заважай дітям кататися на скейті. Молодість - чудовий час. Ми можемо пробувати світ на міцність. Ми схильні до ризику і повні сил. Але триватиме це недовго. Зовсім скоро кожне зайве дію, кожна думка буде все важче даватися нам. І нам слід підготуватися до цього. Набути досвіду і загартувати характер. Наші батьки - що це, хто допомагає нам в цьому. Наші діти - ті, кому в свою чергу повинні допомогти ми. Так що нам не слід забороняти дітям кататися на скейті. Адже падаючи з цієї чортової дошки і набиваючи собі гулі, наші діти знаходять майстерність і протиотруту від багатьох прийдешніх життєвих негараздів.

12. Погладь котика. Наша свідомість дозволяє нам усвідомити факт нашого буття. Найчастіше, за допомогою болю. Світ - жорстоке місце, де багато видів бореться за своє виживання. Не у всіх видів виходить добре. Зовсім скоро деякі з них стане якщо не легенда, то історія. Теж саме і з людьми. Люди приречені страждати і боротися з примхами долі. На кінці - чекає смерть. Нагорода чи це? Так що ще є сили і можливість, слід приймати тлінність буття і, по можливо, Насолоджуватися. Шукаючи в собі сили для милосердя до тих, хто слабший. Особливо, якщо це котики. Завжди розумно зупинитися і погладити.

Категорія: Мои статьи | Додав: Bezsalu (17.08.2019)
Переглядів: 42 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
ЗНО 2019
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Тести ЗНО онлайн

Система Orphus

Copyright MyCorp © 2020
Відповідальна за сайт заступник директора школи з НВР Залужна Н. І.
Відповідальний за функціонування сайту Бохановський В. М.
Сайт створений 14.04.2009 р. Бохановським В. М.