RSS Четвер, 02.04.2020, 16:52


Безсалівcька
 загальноосвітня
 школа

 І - ІІІ ступенів


Меню сайту
Новини інтернету

Чи безпечне спілкування через ICQ?

Для чого потрібний антивірус

Міні-чат
Наше опитування
Дайте оцінку нашого сайту
Всього відповідей: 156
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів 0

Історія школи

Безсалівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
вул. Єрмака, 2, село Безсали, Лохвицький район, Полтавська обл., 37206 
Директор:
Говоруха Світлана Миколаївна
(05356) 92168 роб., 
bezsalyschool@ukr.net
Безсальська початкова школа була збудована ще в далекому 1912 році на кошти повітового земства. В ній навчалися в основному діти заможних селян. Увесь подальший шлях розвитку школи був нерозривно пов’язаний з історією села Безсали. За часів становлення Радянської влади активно проводилася робота по залученню різних верств населення до так званого всеобучу. Саме вчителі виступали активними пропагандистами та ініціаторами впровадження писемності на селі. І на сьогоднішній час в непоганому стані збереглися два приміщення, в яких проводилося навчання для учнів початкових класів.

На фото ви бачите одне із них, збудоване за німецьким проектом при участі члена Державної думи пана Терешкевича. Цікаво, що ці земські школи будувалися на зразок кірхи—так званої німецької церкви. Дана споруда знаходиться і зараз на території теперішньої школи і там розташовані гуртожиток для вчителів та кабінет тракторної справи. Це приміщення виділяється особливим архітектурним стилем, великими високими вікнами і оригінальним розташуванням кімнат. Адже, як пригадують старожили, там повинні були знаходитися ризниця-кімната для переодягання капелана—німецького священника, кімната без вікон, яка слугувала вівтарем, та безпосередньо кімната для проведення церковної служби.Слід зазначити, що ще одне таке приміщення було збудоване в іншому кінці Безсал. Вньому проводилось навчання учнів початкових класів до 1976 року. В даний момент приміщення є приватним букдинком.
Протягом 1957 - 1963 років, власними силами працівників школи, було збудоване приміщення для навчання учнів середніх класів. Приміщеня має малопривабливий зовнішнього вигляду.На даний момент приміщення приватизоване працівниками школи.

 

І ось настав той довгожданий час: наприкінці жовтня 1976 року в урочистій обстановці було відкрито новозбудовану Безсальську восьмирічну школу. Це було найбільше свято для тих, хто його найдужче чекав: для вчителів та їх вихованців, для батьків та односельчан:

Взяли до рук портфелики,

Взяли блискучі ранці,

І, наче ті метелики, Полинули уранці,

До школи до веселої

Дівчатка і хлоп'ята,

Це тут нова оселя їм,

Щаслива та багата!

Це їм вона збудована

Батьками та братами,

Неначе з сонця скована

Умілими руками.

Аж іскриться та блискає,

Оце так справді школа!

І райдужними бризками

Висвітлює навколо... Із такими почуттями захоплення та радості заходили до нового приміщення юні господарі школи та педагогічний колектив, очолюваний директором Безсальської восьмирічки—мудрим, досвідченим вчителем, талановитим господарем, Людиною з великим серцем—Коломійцем Василем Яковичем. Це на його нелегку долю випало велике випробування-будівництво нового корпусу двоповерхового приміщення школи. Ось чому подальша наша розповідь саме про нього. І хоча нещодавно Василь Якович відійшов за межу життя, та пам'ять про нього назавжди залишилася в серцях багатьох його земляків, учнів, колег і всіх тих, хто знав цього талановитого Вчителя.Знання і мудрість—справжня прикраса людства",—так називається друга сторінка нашого творчого пошуку, і присвячується вона світлій пам"яті колишнього директора Безсальської восьмирічної школи Коломійця Василя Яковича.

Народився Коломієць В.Я. в 1929році в с. Безсали Лохвицького району Полтавської області. Закінчив Лохвицьку середню школу ім. Леніна в 1949 році, цього ж місяця був призваний до Радянських Збройних Сил. Служив на кораблях Чорноморського флоту .По закінченні служби був направлений в Безсальську семирічну школу вчителем малювання і фізвиховання. В 1954 році вступив до Горлівського інституту іноземних мов на факультет англійської мови. Цього ж року почав викладати англійську мову в своїй та Харківецькій середній школах. Директором школи був призначений в 1969 році і на цій відповідальній посаді перебував до 1979 року. За цей час зарекомендував себе як 'здібний керівник-організатор і талановитий педагог. Саме він доклав найбільше зусиль при будівництві нової школи на селі. Не вистачало коштів, будівельних матеріалів, не всі розуміли значимість цієї грандіозної роботи, знаходилися скептики, приходили відчай і розчарування. Але був дружній колектив учителів та учнів, було багато друзів і однодумців. Як пригадував сам Василь Якович, часто доводилося відстоювати власну думку, інколи навіть сперечатися із чиновниками в їх кабінетах. Залишилися в його пам"яті численні поїздки до Полтави—в обласний відділ народної освіти, на навчальні бази за різноманітним шкільним обладнанням, новими меблями. Велику допомогу в будівництві школи надавало правління колгоспу „Перше травня" на чолі з місцевим головою Ющенком Максимом Явтуховичем (до речі, учасником парадуі 945 року в Москві, кавалером багатьох бойових нагород, ветераном Великої Вітчизняної). Саме на кошти місцевого колгоспу була збудована нова школа, введена в дію 23 жовтня 1976 року. Ця значна подія ознаменувала запровадження системи загальної середньої освіти на селі.

Тодішній директор восьмирічки зумів змістовно організувати навчально-виховний процес, і вже станом на 1978 рік тут налічувалося 153 учні, в с. Червона Слобідка працювала початкова школа з кількістю 48 учнів. В с.Вишеньки Безсальської сільради на той час знаходилася філія Безсальської школи (1-3 класи) кількістю 13 чоловік. В 1977 році відбувся перший випуск учнів новозбудованої восьмирічки. А рішенням Лохвицького райвиконкому Безсалівській восьмирічній школі було присвоєно ім'я земляка, Героя Радянського Союзу Павла Ілліча Єрмака. На фасаді школи відкрито меморіальну дошку на честь видатного односельчанина-воїна, сюди завжди приносять квіти учні.

...Шумлять над школою віти високих ялин, перекликаються в тиші берези та сосни. На жаль, немає серед нас того, хто висаджував біля школи молоді тендітні деревця. Сьогодні їм, як і нашій школі ~ тридцять. Тоді, в далекому 1977, за ініціативою Коломійця В.Я., навколо новозбудованої школи був посаджений молодий березовий гай. І коли на цю алею дивитися з висоти пташиного польоту,то можна прочитати такий напис: 1917—1977 (тобто цю алею було висаджено до 60-річчя Великого Жовтня).

З 1983 року школа стала середньою.( Директор Білоус Володимир Віталійович). І виявилося будівлі збудована за проектом восьмирічної школи малувата для середньої школи.

В школі навчається 98 учень. Найбільший клас 9 -12 учнів. 
 

 

Система Orphus

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
ЗНО 2019
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Тести ЗНО онлайн

Система Orphus
Створити безкоштовний сайт на uCoz
Copyright MyCorp © 2020
Відповідальна за сайт заступник директора школи з НВР Залужна Н. І.
Відповідальний за функціонування сайту Бохановський В. М.
Сайт створений 14.04.2009 р. Бохановським В. М.